Kausi 2018-2019

KAUSI 2018-2019

Joukkueenjohtaja:
Jaakko Peltosalmi

Valmentajat:
Markus Söderström
Janne Koskinen

 

II-DIVISIOONA, Lohko 2, karsinta

Karsintasarja pelataan 2.3.-23.3.2019

 

TULOSSEURANTA

Otteluohjelma, tulokset, sarjataulukko ja tilastot

 

OTTELUOHJELMA

La 02.03.2019klo 17:00HämeenkyröHokkarit- Pelikaanit4 - 7
La 09.03.2019klo 19:00TikkakoskiPelikaanit- KOOVEE II0 - 4
Su 17.03.2019klo 14:30PirkkalaPingviinit- Pelikaanit5 - 1
La 23.03.2019klo 18:00TikkakoskiPelikaanit- Peurunka HT3 - 12

 

SARJATAULUKKO

#JOUKKUEOVJAVJAHHTMPMMEP
1KOOVEE II4400018-81012
2Peurunka HT4300132-13199
3Pingviinit4200227-2166
4Pelikaanit4100311-25-143
5Hokkarit4000413-34-210

Karsintasarjan voittaja nousee kaudelle 2019-2020 2. divariin

 

III-DIVISIOONA, Lohko 2a ylempi jatkosarja

III-div ylempi jatkosarja 2a pelataan 5.1-17.2.2019
Ylemmän jatkosarjan 4 parasta 2. divarin karsintaan 25.2.-24.3.2019
Ylemmän jarkosarjan 5-9. sijoittuneilla yksinkertainen jatkosarja 23.2.-24.3.2019

 

TULOSSEURANTA

Otteluohjelma, tulokset, sarjataulukko ja tilastot

 

OTTELUOHJELMA

La 12.01.2019klo 19:00TikkakoskiPelikaanit- HPK Icedogs6 - 2
La 19.01.2019klo 17:30PirkkalaPingviinit- Pelikaanit6 - 3
La 26.01.2019klo 19:30TikkakoskiPelikaanit- Sables10 - 2
La 02.02.2019klo 19:15Haka 3AHK- Pelikaanit3 - 6
Su 03.02.2019klo 16:30HakametsäKOOVEE II- Pelikaanit9 - 3
La 09.02.2019klo 20:00TikkakoskiPelikaanit- Fortuna7 - 4
La 16.02.2019klo 17:00LaukaaPeurunka HT- Pelikaanit7 - 1
Su 17.02.2019klo 17:40TikkakoskiPelikaanit- KieHa3 - 3

 
 

SARJATAULUKKO

#JOUKKUEOVTHTM PMMEP
1KOOVEE II880068-323616
2Peurunka HT870164-323214
3Pingviinit850341-40110
4Pelikaanit841339-3639
5Fortuna840445-48-38
6KieHa821539-43-45
7AHK821547-52-55
8HPK Icedogs820626-49-234
9Sables801734-71-371

Ylemmän jatkosarjan 4 parasta 2. divarin karsintaan

 

III-DIVISIOONA, Lohko 2c alkusarja

Alkusarja pelataan 29.9.-16.12.2018
Lohkon 3 parasta III-div ylempään jatkosarjaan, joka pelataan 5.1-17.2.2019
Ylemmän jatkosarjan 4 parasta 2. divarin karsintaan 25.2.-24.3.2019
Ylemmän jarkosarjan 5-9. sijoittuneilla yksinkertainen jatkosarja 23.2.-24.3.2019

 

TULOSSEURANTA

http://www.tilastopalvelu.fi/ih/beta/tilastointi/index.php/tilastot-ja-ohjelmat
Valitse taso: III-divisioona
Valitse sarja: III-divisioona. lohko 2c

 

OTTELUOHJELMA

Su 30.09.2018 klo 15:00 Suolahti Urho II - Pelikaanit 2 - 2
La 06.10.2018 klo 17:00 Laukaa Peurunka HT - Pelikaanit 7 - 1
La 13.10.2018 klo 17:00 Jämsä  JIlves - Pelikaanit 4 - 7
La 20.10.2018 klo 19:15 Tikkakoski  Pelikaanit - KeuPa HT II 21 - 2
La 27.10.2018 klo 17:00 Ähtäri KieHa - Pelikaanit 6 - 6
La 03.11.2018 klo 19:05 Tikkakoski Pelikaanit - Urho II 15 - 2
La 17.11.2018 klo 20:40 Tikkakoski Pelikaanit - Peurunka HT 3 - 12
La 24.11.2018 klo 18:30 Tikkakoski Pelikaanit - JIlves 6 - 2
La 01.12.2018 klo 17:00 Keuruu KeuPa HT II - Pelikaanit4 - 11
La 08.12.2018 klo 18:00 Tikkakoski Pelikaanit - KieHa7 - 2


 

SARJATAULUKKO

#JOUKKUEOVTHTM PMMEP
1Peurunka HT10901106-208618
2Pelikaanit1062279-433614
3KieHa1061373-423113
4JIlves1050547-57-1010
5Urho II1011828-78-50  3
6KeuPa HT II1010926-119-93  2

Lohkon 3 parasta III-div ylempään jatkosarjaan